Vestuviniai žiedai: kaip pasirinkti tinkamus?

Ruošiantis vestuvėms visada tenka pasirūpinti daugybe dalykų, tačiau tenka pripažinti, kad vestuviniai žiedai yra vieni svarbiausių. Paprastai jie yra mūvimi visą gyvenimą, todėl tinkamų žiedų pasirinkimui vertėtų skirti ypatingą dėmesį. Taigi, į ką svarbiausia atkreipti dėmesį? 

Iš ko pagaminti žiedai?

Nors auksiniai žiedai vis dar yra patys populiariausi, tačiau pasirinkimo galimybės tuo tikrai neapsiriboja. Vis dažniau yra pasirenkami ir iš kietesnių medžiagų pagaminti žiedai (pavyzdžiui, iš volframo). Tokie žiedai yra labai patvarūs ir ilgaamžiai, jie nereikalauja ypatingos priežiūros, tačiau svarbu žinoti, kad prireikus šių žiedų dydis negali būti koreguojamas. Tuo atveju, jei pasikeistų piršto dydis, reikės galvoti apie naujo žiedo įsigijimą, o tai kainuos brangiau nei dydžio korekcija. Taip pat gali būti pasirenkami žiedai, pagaminti iš platinos, titano, sidabro ar iš kitų medžiagų. Visada svarbu įvertinti, kokie yra didžiausi tam tikro metalo privalumai bei trūkumai, ir tai leis atrasti tinkamiausius sprendimus.

Pasirinkite tinkamą dydį

Šiandien vestuviniai žiedai vis dažniau perkami internetu, ir tokiu atveju labai svarbu atkreipti dėmesį į tai, koks yra reikalingas žiedo dydis. Jei lankysitės fizinėje žiedų parduotuvėje, patikusius žiedus galėsite pasimatuoti, o tuomet, jei juos rinksitės internetu, turėsite nustatyti reikalingą žiedo dydį. Tą padaryti galėsite matuodami piršto ar turimo (ir puikiai tinkančio) žiedo apimtį – internetinėje erdvėje rasite tikrai nemažai dydžių lentelių, kurios padės kur kas paprasčiau nuspręsti, kokį dydį vertėtų pasirinkti. 

Žiedo dizainas ir kaina

Nesvarbu, iš ko bus pagamintas vestuvinis žiedas, galite net neabejoti, kad įvairių modelių pasirinkimas bus pakankamai platus. Vis dėlto, prieš rinkdamiesi gana įmantrų žiedą pirmiausia pagalvokite, ar jis bus pakankamai patogus, o jo priežiūra – nesudėtinga. Svarbu žinoti, kad žiedai su įvairiais akmenukais reikalauja kiek daugiau priežiūros (čia paprastai kaupiasi nešvarumai). Rinkdamiesi žiedus taip pat galite iš anksto pasvarstyti, kokią pinigų sumą galite skirti jų įsigijimui, ir ieškoti tinkamiausių pasiūlymų galėsite tiesiog pagal žiedų kainą – jei žiedus rinksitės internetu, paprasčiausiai galėsite nustatyti jus dominantį kainų intervalą. 


Juvelyras Vilniuje: kaip išsirinkti tinkamą?

Juvelyrų paslaugos praverčia tada, kai norima pasigaminti išskirtinių papuošalų, kai planuojama graviruoti žiedus ar kitus gaminius, kai norima pakeisti žiedų dydį, ir t.t. Šiandien tokias paslaugas teikia ne taip ir mažai specialistų, tad visada galima pasirinkti tokį, kuris geriausiai pateisintų lūkesčius. Jei jus domina juvelyras Vilniuje, tokiu atveju reikės ieškoti specialistų, siūlančių paslaugas šiame mieste, ir taip pat galėsite įvertinti keletą svarbių kriterijų, kurie jums tikrai padės daug paprasčiau atrasti palankiausius pasirinkimus. Taigi, ką svarbiausia įvertinti?

Atsiliepimų paieška


Visada norima, kad juvelyro darbas būtų atliekama nepriekaištingai, tad dažnai pasirenkami tokie specialistai, kuriuos klientai vertina palankiausiai. Kadangi šiandien tikrai nemažai atsiliepimų galima rasti tiesiog internetinėje erdvėje, nuspręsti, koks juvelyras Vilniuje gali būti geriausiu pasirinkimu, tikrai nebus labai keblu. Taigi, visada verta pasidomėti, kokių juvelyrų paslaugos yra vertinamos palankiausiai.

Teikiamų paslaugų spektras


Juvelyrai gali teikti įvairias paslaugas, tad palanku dar iš anksto pasidomėti, ar yra siūloma pasinaudoti tam tikromis jums reikalingomis paslaugomis. Nors dauguma specialistų siūlo iš tiesų nemažą paslaugų spektrą, tačiau vertėtų dar iš anksto pasidomėti, ar siūloma konkreti jus dominanti paslauga (pavyzdžiui, žiedų dydžio koregavimas, graviravimas, ir t.t.)

Paslaugų kaina

Didelė dalis juvelyrų turi savo internetines svetaines, kuriose skelbia svarbiausią informaciją, susijusią su paslaugų teikimu. Čia taip pat galima rasti informacijos, kiek gali kainuoti viena ar kita paslauga, tad palyginti nustatytus įkainius tikrai nebus labai sudėtinga. Žinoma, dažniausiai čia būna pateiktos preliminarios kainos – tikslesnes galėsite sužinoti nuvykę pas juvelyrą.

Ką dar svarbu įvertinti?


Kartais yra svarbu tai, kad reikalingi darbai būtų atliekami kuo greičiau. Taigi, galite pasidomėti, koks juvelyras Vilniuje galėtų greičiausiai suteikti tam tikras dominančias paslaugas. Kadangi sostinėje šių specialistų rasime iš tiesų daug, galėsite pasirinkti tokį, kuris jūsų nevers ilgai laukti. Taip pat gali būti svarbu ir tai, kokioje vietoje yra įsikūrusios juvelyro dirbtuvės. Gana dažnai norima, kad čia nuvykti būtų pakankamai patogu, taigi, juvelyrą galite rinktis ir pagal adresą.